Profesyonel Koç Neden Girişimci Ruha Sahip Olmalıdır?

Profesyonel Koçlar, koçluk eğitimlerini tamamladıktan sonra yetkinliklerini sergilemek üzere koçluk alan ya da danışanlarla çalışma hayali kurarlar. Kendilerinin koçluktan edindiği fayda o kadar yüksektir ki, herkesin bunu deneyimleyeceğinden ve bu hizmeti satın alacaklarından şüpheleri yoktur. 

Ama eğitim bittikten sonra yeterli talebi elde edemeyen, koçluk yapamayan birçok profesyonel koç, insan hayatına dokunmanın verdiği hazzı deneyimlemeden bu meslekten yavaşça ya da  hızla uzaklaşır. Koçluk onlar için güzel bir anı olarak kalır.

Nasreddin Hoca’nın damdan düşme hikayesini bilmeyen var mı?

Hoca damdan düşer ve ahali başlar; “Yardım edin, Hoca düştü. Acilen doktor çağırın, doktor!” Bunu duyan hoca, bırakın doktoru bana damdan düşen birini bulun der.

Ben “DAMDAN DÜŞTÜM”. Hem de çok sağlam damdan düştüm!

Damdan düşenler ya da damdan düşmek istemeyenler için bugün www.girisimcikoc.com sitesi ile sizlerleyim.

Bugün 2.250 saatin üzerinde profesyonel koçluk yapmış PCC unvanına sahip ama aynı zamanda MCC yolculuğuna başlamış bir Profesyonel Koç’um. İlk günden beri online olarak çalışıyorum. Birçok online koçluk tabanlı program hazırladım. Farklı coğrafyalardan insanları bir araya getirdim. Ve bugüne kadar koçluk ve koçluğu destekleyici 700’in üzerinde “Koçluk ve Koçluğu Destekleyici” programlara katıldım. 

Katıldığım programlar ana başlık olarak bakıldığında, 

1. Profesyonel Koçluk Yetkinlikleri,

2. Kendimi Derinleştirmek Üzerine Programlar

3. Girişimcilik

Bugün katıldığım tüm bu programların ve verdiğim hizmetlerin sonucunda bu mesleği yapabilmek için iki önemli şeye sahip olmalısınız.

1. İnsan odağınız yüksek olmalı: İnsana karşı beslediğiniz güven, inanç yoksa bu mesleği yapmanız mümkün değildir, yapsanız bile uzun soluklu olmayacaktır.

  • 2. Girişimci yönünüz harekete geçmeli: Girişimci zihin yapısına sahip olmak aslında daha çok kişiye ulaşmanıza ve o insanların hayatına değer katmanıza yardımcı olacaktır.

Benim amacım, bir koçluk programını tamamlamış profesyonel koçların koçluklarını daha yetkin yapması, kendi iş modellerini oluşturması ve bununla beraber daha çok insanın hayatına ulaşmasını sağlamaktır.

Diğerlerinin Hayatına Dokunma ve Koç Olma Yolculuğunda bir Yol Arkadaşına sahip olmak süreçlerinin hem keyifli hem de daha konforlu geçmesine, sonuç almana yardımcı olacaktır. Bir koçluk programını tamamladıysan, amacın profesyonel koç olarak etki alanını oluşturmak ve koçluktan gelir elde etmekse aşağıdaki formdan bana ulaş, hemen tanışalım.

Bu mesleği el ele daha iyi yerlere taşıyalım.

Kemal Başaranoğlu, MSc, PCC, NLP MP

kemal@tykocluk.com

Haydi Bir An Önce Yola Çıkalım…
Lütfen mesajın sonuna telefon numaranızı ve linkedin profil linkinizi de ekleyin.

© Copyright 2020 Kemal Başaranoğlu

Bu sitede yayınlanan tüm içerik hakları Kemal Başaranoğlu’na aittir.